Džiaugsmas yra tavo viduje

Ananda bendruomenę 1969 m. įkūrė tiesioginis Paramhansa Joganandos (Yogananda) mokinys Swami Kriyananda, įgyvendindamas mokytojo idėją subūrė pasaulinės brolijos kolonijas ir dvasines bendruomenes, paremtas "paprastu gyvenimo būdu ir sąmoningumu".

"Kaip ryški šviesa, šviečianti tamsoje, toks buvo Joganandos buvimas šiame pasaulyje.
Tokia didi siela žemėje pasirodo retai, tik tada kai žmonėms iš tikrųjų to reikia."

- The Shankaracharya of Kanchipuram

Dvasinis įkvėpimas

"Paramhansa Jogananda vadinamas jogos ir meditacijos tėvu Vakaruose. Jo autobiografija padėjo sukelti ir įkvėpti dvasinę revoliuciją visame pasaulyje. Iš daugiau nei trijų šimtų (įtakingų dvasinių balsų), kuriuos apklausiau apie jų pagrindinę dvasinę įtaką, didelė dalis įvardijo knygą, ir bene dažniausiai minėta knyga buvo unikalūs Joganandos memuarai."

— Phil Goldberg, American Veda

Anandos kaimas įsikūręs 900 akrų pievų ir miškų plote tarp Siera Nevados kalnų papėdžių, šiaurės Kalifornijoje. Čia gyvena 250 žmonių, įskaitant šeimas, taikančias Joganandos mokymą kasdieniame gyvenime. Ananda yra pasišventusi iš patirties gimusiam tikėjimui, kad galima gyventi džiaugsme. Jos misijos apima meditacijos praktikos sklaidą, Krija jogos įšventinimą (tokį, kokį gavo Lahiri Mahasaya), Ananda jogos mokytojų rengimą, mokyklų programą “Mokymasis visą gyvenimą" ir kt.

Swami Kriyananda

Anandos bendruomenė

Bėgant metams susiformavo ir kitos Anandos bendruomenės: keli centrai JAV, Ananda Asyžiuje Italijoje ir Ananda Indijoje.

Paramhansa Jogananda buvo pirmasis jogos mokytojas Indijoje, kurio misija buvo nuolat gyventi ir mokyti Vakaruose.

Pirmą kartą išleistas 1946 m., jo dvasinis šedevras padėjo pradėti dvasinę revoliuciją ir tebėra jos įkvėpėjas..